Jabu – Bábovičky s pomerančovým krémem

Začínáme krémem- do kastrůlku dáme šťávu z 1 pomeranče a  ½ citronu, 2 lžíce cukru, 1 lžičku škrobu a 1 žloutek. Vše dobře rozšleháme a za stálého míchání dáme na mírný oheň vařit. Když krém zhoustne, odstavíme jej a necháme za občasného zamíchání vychladnout.

Nyní jsou na řadě bábovičky – můžeme použít třeba porcelánové „kokotky“ nebo jiné malé mističky. Řádně je vymažeme máslem a vysypeme kokosem.

Těsto připravíme jednoduše – 1 vejce a 2 lžíce JaBu mouky vyšleháme. Dobře nám k tomu poslouží větší hrnek. Z tohoto množství máme buď 1 větší nebo 2 malé bábovičky. Pokud chceme báboviček více, můžeme z každého vajíčka udělat jinou příchuť. Pokud do těsta cokoliv přidáme, nesmíme zapomenout přidat i přiměřené množství kypřícího prášku.

Pečeme buď v mikrovlnce cca 2 minuty nebo klasicky v troubě. Pokud pečeme v mikrovlnce, po upečení ihned vyklopíme( buď na mřížku nebo složenou utěrku), aby z báboviček vyšla pára.

Jestli jsou bábovičky dobře upečené vyzkoušíme párátkem. Když do těsta píchneme a těsto se na párátko lepí, pečeme ještě chvíli, když je čisté – máme hotovo.

Nakonec ušleháme šlehačku a vmícháme ji do vychladlého krému. Tím buď bábovičky přelijeme nebo servírujeme v mističce zvlášť.IMG_0220